עוד באתר:    פעילויות קרובות    מסיבות רווקות/רווקים    פעילות לארגונים/למשפחות    קונצרטמדיטציה בטבע    קישורים    בנייה אקולוגית    מפת האתר
                    
                     שיטת גרינברג    דמיון מודרך    מדיטציה    צלילים של ריפוי    טאי צ'י וצ'י קונג    רמנה מהרישי    הרשמה לקבלת עדכונים    מאמרים וציטוטים

                                                     Space2b - כל הזכויות לאתר זה שמורות לגיא שמר  ...  עיצוב ובניית אתר - גיא שמר

     
 

דף הבית

 

         גלריה

צרו קשר

 

ציטוטים ומאמרים

               

                         טכניקות וכלים 

צ'י קונג
סדנאות וקבוצות
 

 

גיא שמר


קערות טיבטיות
                                                                                                                             

 

 
                                    בחזרה לדף הראשי
גלרית תמונות

 <חזור / המשך>

        יצירתיות, המצאה, חדשנות             3.9.09                           לחזרה לדף מאמרים וציטוטים> 

יש משהו מאד מסקרן, מושך, ברגע היצירה, הגילוי של רעיון חדש. תמיד נדמה שמה שמעניין ומרגש ברגע הזה, הוא התוצר החדש, ותהליך היצירה עצמו. אבל לי נדמה שאפשר ללכת צעד נוסף אחורה, אולי אפילו שניים.

בצעד אחד אחורה אנחנו מגיעים אל הרגע של הריק, אי הידיעה, החלל שחייב להיות תמיד רגע לפני שנולד משהו חדש. גם כדי לחבר שני רעיונות יחד, להחסיר, או לבצע כל מניפולציה אחרת, צריך לתת מקום לרגע אחד לאי הידיעה, לחוסר הוודאות במה שיקרה בעוד רגע. כך גם כדי לדמיין משהו חדש, או לאפשר ליצירה אמנותית אמיתית, צריך בד"כ להרפות אפילו לשבריר שנייה מכל מה שאנחנו יודעים. יודעים על העולם, על עצמנו, על הגוף, על החומר, על המחשבה.

ברגע ההרפייה הזה, בשחרור הזה, לשבריר שנייה, יש רווחה גדולה, מנוחה, שבעיני היא מה שכולנו כבני אדם בעולם המודרני מחפשים. ברגע הפנוי הזה יש גם אפשרות לסקרנות כמו של ילדים, המתבוננים על כל דבר הכי פשוט בעיניים מלאות שמחה, תמימות ומגלים חיות מיוחדת בכל דבר קטן.
 הרגע הזה לפי דעתי ממלא אותנו בסיפוק ובאושר לא רגילים לחיי היום יום של מבוגר, וגורמים למקצוע ה"חדשנות" להיות כל כך "סקסיים" ומושכים בתקופה שבה אנחנו חיים.
ה"ריק" הזה הוא גם מושא החיפוש של הרבה תורות רוחניות, דתות ומיסטיקנים.
הוא מביא את המחפש אל מקום של שקט, שלווה, שאינם חלק מהיום יום. גם תחושת ה"הארה" שמדברים עליה המזרח הרבה פעמים,יכולה לדמות במקצת לתחושת הגילוי שיש ברגע של המצאה או יצירת מופת...
 
אבל אם נלך עוד צעד אחורה בהתבוננות שלנו, לאן נגיע? נגיע אל "זה" שיודע את הפתרון לבעייה, או את ההמצאה החדשה. "זה" שממנו באה היצירה, מיהו? הוא המושא האמיתי של כל חיפוש רוחני, והוא כל כך קרוב אלינו, כל כך פשוט ואינטימי, עד שבד"כ אנחנו מתעלמים ממנו. הוא כל כך קרוב אלינו, כל כך מובן מאליו,  שאנחנו מפספסים את הדבר הכי חשוב. הכי מספק. ושמביא הכי הרבה אושר, חופש, יצירתיות וגם שלווה לחיינו.