עוד באתר:    פעילויות קרובות    מסיבות רווקים רווקות    פעילות לארגונים | למשפחות    קונצרטמדיטציה בטבע    קישורים    בנייה אקולוגית    מפת האתר
                    
                     שיטת גרינברג    דמיון מודרך    מדיטציה    צלילים של ריפוי    טאי צ'י וצ'י קונג    רמנה מהרישי    הרשמה לקבלת עדכונים    מאמרים וציטוטים

                                                     Space2b - כל הזכויות לאתר זה שמורות לגיא שמר  ...  עיצוב ובניית אתר - גיא שמר

צ'י קונג שנג ז'ן לפתיחת הלב
קבוצות צ'י קונג
     
 

דף הבית

 

         גלריה

צרו קשר

 

ציטוטים ומאמרים

               

                         טכניקות וכלים 

צ'י קונג
סדנאות וקבוצות
 

 

גיא שמר


קערות טיבטיות
                                                                                                                             

 

 
                                    בחזרה לדף הראשי
גלרית תמונות

     צ'י קונג 
הצ'י קונג מבוסס על מקורות טאואיסטים ובודהיסטים ומטרתו בין השאר לחבר את האדם לאנרגיות הקוסמיות ולטבע. הוא נוגע בשלוש הרמות המרכיבות את חיינו כבני אדם- הרמה הפיזית, הרמה הנפשית והרמה הרוחנית.
הצ'י קונג בנוי מסדרות של תרגילים המיועדים להזרים את הצ'י (אנרגיית החיים), ליצור גוף בריא וחיוני יותר, לרפא ולחזק את הגוף ואת הנפש, ולהביא לתודעה שלווה ושמחה.

פירוש צירוף המילים "צ'י קונג" הוא תרגול/אימון הצ'י, כלומר אנו לומדים ומתרגלים כיצד להניע את הצ'י בגוף. התרגול הוא בעצם שילוב של תנועה ומדיטציה. לכל תנועה יש משמעות וכוונה מסויימת, ודרך התנועה אנחנו לומדים גם את אמנות הכוונה, ומחזקים איכויות ואלמנטים שונים בחיינו.

ההיבט השלישי בתרגול הוא ההיבט הרוחני, אפשר לתאר אותו כמציאת ה"עצמי" או מציאת ה"אלוהים" או כוח הבריאה והחיים הנמצאים בכל מה שסובב אותנו. הלימוד נעשה דרך תנועה ודרך החוויה של "זה" (שאינו ניתן להגדרה) בגוף ובתודעה, ולכן לא נדרש שום רקע או ידע רוחני או פילוסופי.
למי זה מתאים? אנשים שמחפשים תרגול גופני ורוחני, בריא וזורם, שיוצר שקט רב, יכול להקל מאד על בעיות גב, יציבה לא נכונה, סימפטומים פיזיים ונפשיים רבים, ובעיקר לשפר את איכות החיים ואת שלוות הנפש. 
                                                                         
               
פלאייר על קבוצות צ'י קונג שנפתחות

                דף עזר לתלמידים הלומדים איתי בקבוצות הצ'י קונג