עוד באתר:    פעילויות קרובות    מסיבות רווקות/רווקים    פעילות לארגונים/למשפחות    קונצרטמדיטציה בטבע    קישורים    בנייה אקולוגית    מפת האתר
                    
                     שיטת גרינברג    דמיון מודרך    מדיטציה    צלילים של ריפוי    טאי צ'י וצ'י קונג    רמנה מהרישי    הרשמה לקבלת עדכונים    מאמרים וציטוטים

                                                     Space2b - כל הזכויות לאתר זה שמורות לגיא שמר  ...  עיצוב ובניית אתר - גיא שמר

  
מדיטציה של אור
טאי צ'י  וצ'י גונג
 

      איכויות בטבע

 

כוחו של הרגע הזה

                                      נשימה
והגוף
הפנימי   
 

ויפאסנה

 

אנפנה

 

דף הבית

צרו קשר
     

 


 

המידע הניתן כאן הוא כללי, יש להתייעץ עם מורה או אדם מוסמך אחר (כמו רופא או מדריך) לפני שמתחילים לתרגל בצורה אינטנסיבית. כאשר מתרגלים מדיטציה כלשהי חשוב לא "לרצות" דבר (כמו להצליח, לרצות לחוש משהו ספציפי, להגיע לשקט, ל"הארה"...) אם עולה תחושה כלשהי שלא ציפינו לה, או מחשבות שחוזרות ועולות, כדאי פשוט להתבונן בהן.. הנה... עולות שוב מחשבות... אין טעם להלחם בשום תופעה שעולה באופן טבעי, רק לצפות בה ולהשיב את תשומת הלב (במידת האפשר) אל מוקד התרגול.
                                    בחזרה לדף הראשי
גלרית תמונות

בחזרה לדף מדיטציות כללי

 


מדיטציה 
                                                                                                                                             
ישנן הרבה "טכניקות", בשבילי מדיטציה היא "להיות אחד" עם
משהו, ואז להיעלם לתוכו...
זה יכול להיות עם מה שאתה עושה (טאי צ'י, נגינה, עמידה, ישיבה, הליכה, בישול, אכילה), עם הגוף, עם אלמנט בטבע (פרח, עץ, נהר), עם רעיון או איכות שאתה רוצה להעצים בתוכך, או עם היקום כולו. בשלב מסויים אתה "מפסיק" לעשות, ורק ההוויה זורמת דרכך. זהו מצב שקט ועמוק מאד, וגם יצירתי מאד מכיוון שאין מי ש"יפריע" ליצירתיות לקרות.

לפעמים כשאנחנו עושים משהו שאנחנו אוהבים אנחנו נכנסים למצב הזה מעצמנו (כמו בזמן נגינה אקסטטית, או ריצה- כשהראש מפסיק להפריע ונהיה שקט).
הרעיון הוא להביא את המצב הזה לכל דבר שאנו עושים בחיים, ולכמה שיותר רגעים ביום יום. זה מביא לאושר פשוט ולשקט עמוק. במדיטציות שאני מלמד הדגש הוא על תשומת לב לגוף, עבודה עם נשימה, תנועה ודימויים להעצמת רמות שונות בחיים שלנו.

כדי להכיר כמה מהמדיטציות שבהן אני משתמש  - לחצו על הקישורים שמסביב...

            נסו גם  את השקטומטר (מכשיר "מתקדם" ליצירת שקט...)