כוונה, תשומת לב וקבלה של הרגע הנוכחי  הם יותר עקרונות מאשר טכניקות, אולם מכיוון שהם כל כך משמעותיים ביצירת שינוי, אני נותן להם מקום בפני עצמם. מעצם קיומם החיים הם דבר משתנה וזורם כל הזמן, רק אנחנו כבני אדם מנסים לעיתים "להחזיק" ולשלוט במה שקיים.

כדי ליצור שינוי, או להגיע לשקט, המפתח העיקרי הוא לשים לב, להתבונן קודם כל במה שישנו (בגוף, במחשבה או בכל היבט אחר של המציאות). להתבונן ולקבל את מה שאנחנו מגלים, ברמה העמוקה ביותר, מבלי לרצות לשנות את מה שראינו, או שהמצב יהיה אחרת. ממקום של מאבק (שהוא המקום הרגיל שלנו בעולם של היום) לא ניתן באמת להגיע לשינוי אמיתי.
אחרי שקיבלנו את המציאות כפי שהיא, מספיק להביע את הכוונה שלנו, ואם זה נעשה בצורה מדוייקת ואותנטית (לאחר ששיחררנו חלק מהפחדים והאמונות שלנו לגבי אותה מציאות) הרי שהחיים שמשתנים כל הזמן גם ככה, יובילו אותנו בדרך שלנו.
שינוי מביא לשינוי, כלומר מספיק הרבה פעמים לעשות שינוי בחלק קטן בחיים שלנו כדי לגרום לשינוי גדול.
אחד הדברים החשובים כאן הוא לשחרר את איך שאנחנו חושבים שדברים "צריכים" להיות. זה יכול להראות כמו סתירה (בין לשחרר ולוותר- ללכוון ולרצות), אבל זה רק בגלל שהורגלנו לחיות מתוך מאמץ ומאבק.

עצם האפשרות של לקבל את המצב ואת מי שאנחנו ברגע מסוים, משפיעה באופן מיידי על אנשים רבים שחשים   שלווה ו"מרחב" חדשים ממלאים אותם. זה מקום מצוין להתחיל ממנו (כשבאמת רוצים לשנות משהו    בחיים).

  
 

שיטת גרינברג

 

דמיון מודרך

                                      קערות טיבטיות 

אבחון והכוונה

 

      מדיטציה

טאי צ'י וצ'י גונג
 

עקרונות טיפול

דף הבית
צרו קשר
     
 
                                    בחזרה לדף הראשי
גלרית תמונות

בחזרה לדף טכניקות כללי

עוד באתר:    פעילויות קרובות    מסיבות רווקות/רווקים    פעילות לארגונים/למשפחות    קונצרטמדיטציה בטבע    קישורים    בנייה אקולוגית    מפת האתר
                    
                     שיטת גרינברג    דמיון מודרך    מדיטציה    צלילים של ריפוי    טאי צ'י וצ'י קונג    רמנה מהרישי    הרשמה לקבלת עדכונים    מאמרים וציטוטים

                                                     Space2b - כל הזכויות לאתר זה שמורות לגיא שמר  ...  עיצוב ובניית אתר - גיא שמר